Сьгодні: 2018-11-21 12:18:02

Розвивальна методика В.В.Воскобовича

В кінці 80-х років минулого століття інженер-фізик В'ячеслав Воскобович придумав для своїх дітей різні пізнавальні посібники, які сприяють розвитку логічного та образного мислення, дрібної моторики, мови і т. д. Згодом ці ігри одержали широке поширення, і багато дитячі садочки та центри раннього розвитку користуються ними і в даний час.

Особливості методики Воскобовича

Ігри Воскобовича - не просто приємне проведення часу для дітей. Вони є по-справжньому розвиваючими, причому розвивають особистість дитини всебічно, в різних напрямках. Користь цих ігор полягає в тому, що в процесі занять активно використовується:

- логічне мислення;

- творче, або образне сприйняття;

- дрібна моторика (і, як наслідок, розвиток мовлення);

- математичне мислення (вивчення геометрії - яскравий тому приклад);

- уваги (дитина вчиться концентруватися, не відволікатися);

- прагнення виконати поставлене завдання і отримати результат;

- пам'ять;

- інтелект;

- уява (багато гри засновані на казках).

Розвиваючі ігри Воскобовича
     Найбільш популярними серед ігор Воскобовича є геоконт, чарівний квадрат, диво-хрестики, складушки та інші.

Геоконт - іграшка дивно проста, але з нею, як і з іншими іграми за методикою Воскобовича, з інтересом грають діти від 2 до 10 років. Геоконт являє собою диктову дощечку з закріпленими на ній пластмасовими гвоздиками. Навколо цих цвяшків дитина повинна за завданням дорослого натягувати різнокольорові гумки, створюючи потрібні форми (геометричні фігури, силуети предметів тощо). Якщо дворічний малюк може зобразити, наприклад, трикутник, то школяреві вже буде цікаво працювати самостійно, виконуючи більш складні завдання, і навіть вивчаючи в ігровій формі основи геометрії.

Диво-хрестики - ще одне захоплююче і корисне заняття. В ігровому наборі знаходяться вкладиші - хрестики і кружечки, які потрібно збирати, поступово ускладнюючи завдання: спочатку з двох частин, а потім додаючи все більше і більше деталей. Можна складати доріжки і вежі, чоловічків, драконів і багато іншого. До набору фігурок додається альбом із завданнями. Ця гра набагато цікавіше сучасних «одноразових» пазлів, зібравши які, дитина миттєво втрачає інтерес. З іграми Воскобовича можна грати дуже довго, поступово удосконалюючи і розвиваючи свої навички.

Чарівний квадрат Воскобовича - напевно, найпопулярніша іграшка. Квадрат цей буває двох - і чотирьохкольоровим і являє собою 32 пластикових трикутника, наклеєних на гнучку поверхню (тканина) в певному порядку. Між ними є невеликий простір, завдяки якому іграшка може згинатися, формуючи плоскі та об'ємні фігури різної складності.

Як зробити чарівний квадрат Воскобовича?
Квадрат Воскобовича можна змайструвати і самостійно, використовуючи для цього підручні матеріали:

- приготуйте кольоровий картон яскравих кольорів;

- наріжте його на трикутники довільного, але разом з тим однакового розміру (трикутників кожного кольору має бути 16 штук);

- склейте їх між собою широким скотчем, залишаючи в потрібних місцях проміжки шириною не більше 05-1 см (залежно від розміру великого квадрата).

31   32