Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3
1142172
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
За весь час
19
42
86
7789
1142172

Ваш IP: 44.201.96.43
Сьгодні: 2022-06-28 03:09:46
Visitors Counter

Танграм - цікава логічна гра для дошкільників...

 

 

Ігри з конструктором LEGO для дошкільників...

 

 

Як швидко та якісно навчити дитину читати...

 

 

Застосування Су-Джок терапії при корекції

мовленнєвих порушень у дітей

«Розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців»

В. А. Сухомлинський.

10      9

Добре розвинена мова - найважливіша умова всебічного повноцінного розвитку дітей. Чим багатше і правильніше у дитини мова, тим легше їй висловлювати свої думки, тим ширша її можливість в пізнанні навколишньої дійсності, змістовніші і повноцінніші відносини з однолітками і дорослими, тим активніше здійснюється його психічний розвиток. Але останнім часом спостерігається зростання кількості дітей, які мають порушення загальної, дрібної моторики і мовного розвитку. Тому так важливо дбати про формування мовлення дітей, про її чистоті й правильності, попереджаючи і виправляючи різні порушення, якими вважаються будь-які відхилення від загальноприйнятих норм мови. На сьогоднішній день в арсеналі тих, хто зайнятий вихованням і навчанням дітей дошкільного віку є обширний практичний матеріал, застосування якого сприяє ефективному мовному розвитку дитини. Весь практичний матеріал можна умовно розділити на дві групи: по-перше, допомагає безпосередньому мовному розвитку дитини і, по-друге, опосередкований, до якого відносяться нетрадиційні логопедичні технології.

Однією з нетрадиційних логопедичних технологій є Су-Джок терапія ("Су" - кисть, "Джок" - стопа). У дослідженнях південно-корейського вченого професора Пак Чже Ву, розробив Су - Джок терапію, обґрунтовується взаємовплив окремих ділянок тіла за принципом подібності (схожості форми вуха з ембріоном людини, руки і ноги людини з тілом людини тощо). Ці лікувальні системи створені не людиною - він тільки відкрив їх, а самою Природою. В цьому причина її сили і безпеки. Стимуляція точок призводить до вилікування. Неправильне застосування ніколи не завдає людині шкоди - воно просто неефективно. Тому, визначивши потрібні точки у системах відповідності можна розвивати і мовну сферу дитини. На кистях і стопах розташовуються системи високоактивних точок відповідності всім органам і ділянкам тіла. Впливаючи на них, ми можемо регулювати функціонування внутрішніх органів. Наприклад, мізинець - серце, безіменний - печінка, середній - кишечник, вказівний - шлунок, великий палець - голова. Отже, впливаючи на певні точки, можна впливати на відповідний цій точці орган людини.

Прийоми Су - Джок терапії:

Масаж спеціальним кулькою. Оскільки на долоні знаходиться безліч біологічно активних точок, ефективним способом їх стимуляції є масаж спеціальним кулькою. Прокочуючи кульку між долоньками, діти масажують м'язи рук. В кожній кульці є «чарівне» колечко.

І такий прийом:

Масаж еластичним кільцем, яка допомагає стимулювати роботу внутрішніх органів. Так як все тіло людини проектується на кисть і стопу, а також на кожен палець кисті і стопи, ефективним способом профілактики і лікування хвороб є масаж пальців, кистей і стоп еластичним кільцем. Кільце потрібно надіти на палець і провести масаж зони відповідної ураженої частини тіла, до її почервоніння і появи відчуття тепла. Цю процедуру необхідно повторювати кілька разів у день.

За допомогою куль - «їжачків» з кільцями дітям подобається масажувати пальці і долоні, що чинить благотворний вплив на весь організм, а також на розвиток дрібної моторики пальців рук, тим самим, сприяючи розвитку мовлення.

Ручний масаж кистей і пальців рук. Дуже корисний і ефективний масаж пальців і нігтьових пластин кистей. Ці ділянки відповідають головного мозку. Крім того на них проектується все тіло людини у вигляді міні-систем відповідності. Тому кінчики пальців необхідно масажувати до стійкого відчуття тепла. Це надає оздоровчий вплив на весь організм. Особливо важливо впливати на великий палець, що відповідає за голову людини.

Під час корекційної діяльності відбувається стимулювання активних точок, розташованих на пальцях рук за допомогою різних пристосувань (кульки, масажні м'ячики, волоські горіхи, колючі валики). Цю роботу проводжу перед виконанням завдань, пов'язаних з малюванням і листом, протягом 1 хвилини.

Масаж стоп. Вплив на точки стоп здійснюється під час ходіння по ребристим доріжках, масажних килимках, килимках з гудзиками і т.д.

У логопедичних цілях су - джок терапія сумісно з пальчиковими іграми, мозаїкою, шнурівкою, штрихуванням, ліпленням, малюванням активізує розвиток мовлення дітей.

Розглянемо деякі форми роботи з дітьми при нормалізації м'язового тонусу і стимуляції мовних областей в корі головного мозку, корекції вимови (автоматизації звуку), розвитку лексико-граматичних категорій, вдосконалення навичок просторової орієнтації.

 1. Масаж Су - Джок кулями. /діти повторюють слова і виконують дії з кулькою відповідно до тексту/

 Я м'ячем кола катаю,

 Взад - вперед його ганяю.

 Їм поглажу я долоньку.

 Ніби я сметаю крихту,

 І стискуватиму його трошки,

 Як стискає лапу кішка,

 Кожним пальцем м'яч пригорну,

 І іншою рукою почну.

 2. Масаж пальців еластичним кільцем. /Діти по черзі надягають масажні кільця на кожен палець, промовляючи вірш пальчикової гімнастики/

 Раз - два - три - чотири - п'ять, /розгинати пальці по одному/

 Вийшли пальці погуляти,

 Цей пальчик найсильніший, самий товстий і великий.

 Цей пальчик для того, щоб показувати його.

 Цей пальчик найдовший і коштує він в середині.

 Цей пальчик безіменний, він розпещений самий.

 А мізинчик, хоч і малий, дуже меткий і сміливий.

 3. Використання Су - Джок куль при автоматизації звуків. /дитина по черзі одягає масажне кільце на кожен палець, одночасно промовляючи вірш на автоматизацію поставленого звуку Ш/

 На правій руці:

 Цей малюк-Іллюша, (великий палець)

 Цей малюк-Ванюша, (вказівний)

 Цей малюк-Альоша, (середній)

 Цей малюк-Антоша, (безіменний)

 А меншого малюка звуть Мишуткою друзі. (мізинець)

 На лівій руці:

 Ця дівчинка-Танюша, (великий палець)

 Ця дівчинка-Ксюша, (вказівний)

 Ця дівчинка-Маша, (середній)

 Ця дівчинка Даша, (безіменний)

 А меншу звуть Наташа. (мізинець)

 Дитина катає кульку між долонями, одночасно промовляючи вірш на автоматизацію звуку Ж.

 Ходить їжачок без доріжок,

 Не утікав ні від кого.

 З голови до ніг

 Весь в голках їжачок.

 Як же взяти його?

 4. Використання Су - Джок куль при вдосконаленні лексико-граматичних категорій

 Вправа «Один-багато». Дорослий котить «диво-кулька» по столу дитині, називаючи предмет в однині. Дитина, піймавши долонею кулька, відкочує його назад, називаючи іменники у множині.

 Аналогічно проводяться вправи «Назви ласкаво», «Скажи навпаки»

 5. Використання Су - Джок куль для розвитку пам'яті та уваги

 Діти виконують інструкцію: одягни колечко на мізинець правої руки, візьми кульку в праву руку і сховай за спину і т.д.; дитина закриває очі, дорослий одягає перстень на його палець, а той повинен назвати, на який палець якої руки надіто кільце.

 6. Використання кульок при виконанні гімнастики

 І.п.: ноги на ширині плечей, руки опущені вздовж тулуба, у правій руці м'яч.

 1 - руки розвести в сторони;

 2 - руки підняти вгору і перекласти м'яч в іншу руку;

 3 - руки розвести в сторони;

        4 - опустити руки.

           11         12

                     Су-джок кулі                                               Еластичні кільця
Powered & Designed by SVS®.