Сьгодні: 2018-11-21 11:57:08

Основні правила організації дозвілля дітей

Дитина повинна відчувати гармонію і зв’язок зі своєю сім’єю, саме тому йому необхідно проводити з батьками кілька годин кожен день. Активні ігри, кумедні настільні розваги, прогулянки і просто спільний перегляд фільмів допоможуть зміцнити сімейні узи і дозволять дітям відчути себе невід’ємною частиною великого цілого.

На жаль, популярними розвагами нового покоління залишаються комп’ютерні ігри та соціальні мережі.

Організація дозвілля дітей не повинна носити стихійний характер. Для того щоб дітям було цікаво ваш захід, підійдіть до його організації з розумом.

Важливо! Не варто поспішати. Якщо ви не хочете зіткнутися з нерозумінням, з боку дитини або нудьгою, докладно підійдіть до створення оптимальних умов для дозвілля.

Перше правило: не забувайте про інтереси чада. Навіть якщо вони різняться з вашими, пам’ятайте, що ви намагаєтеся не для себе. Пропонуйте малюкам заняття, які зацікавлять їх, а не наздоженуть нудьгу.

Не забувайте про вік дитини. Якщо ви організовуєте дозвілля малюкові, можете проявити фантазію і задіяти різні іграшки. Але якщо ви хочете провести дозвілля підлітку, пам’ятайте про те, що його бажання кардинально відрізняються від бажань крихти.

Отже, для дітей до десяти років буде цікавим наступне проведення часу:

Похід в зоопарк. Якщо ви зводите дитину в гості до тварин, яких вона не побачить в повсякденному житті, ви подаруєте їй багато радості. Якщо зоопарк контактний, малюки будуть раді подвійно.

Купання на річці, море, похід в аквапарк. Дітки дуже люблять купатися. А якщо вони бачать велику кількість води, це призводить їх в захват. Подбайте про те, щоб малюки плавали в надувному крузі, налокітниках або рятувальному жилеті. В аквапарку спускайтеся з невисоких гір, а діток тримайте на ручках.

Зимові забави. У зимову пору року ви можете покататися на ковзанах, лижах, дитячому сноуборді. Навіть якщо для вас не доступна жодна з перерахованих вище забав, ви можете покатати малюка на санках, зліпити снігову бабу чи згадати дитинство і повалятися в снігу. Але не забувайте про обмороженні! Перебуваєте на вулиці недовго, ретельно відігрівати будинку, переодягайтеся в сухий одяг.

Інтерактивна іграшка. У наш час існує маса електронних іграшок, які можуть зайняти малюка, а також навчити його новому. Але не використовуйте в цих цілях комп’ютер, телефон або планшет, щоб малюк не просив цілими днями заповітну іграшку і не відмовлявся займатися чимось іншим.

Навчання. Отримувати знання подвійно цікаво, якщо ви запропонуєте дитині гру. Використовуйте підручні матеріали: плюшеві звірятка можуть пояснити урок, а кубики, іграшковий посуд або м’ячик послужать відмінним навчальним матеріалом.

Театр. Для маленьких дітей підійде ляльковий театр, який не тільки наповнить день позитивними емоціями, але дасть емоційну розрядку. Підліткам сподобаються комедійні виступу або сучасні театральні постановки.

Музика. Якщо один з батьків володіє будь-які інструментом, дтскій дозвілля може стати музичним. Створіть сімейне тріо або квартет, в якому кожен буде грати свою роль. Хтось може співати, інший грати на інструменті або на імпровізованих барабанах.

15     16