Ваш IP: 18.212.242.203
Сьгодні: 2024-03-29 09:30:43

Глайдинг – гімнастика для дошкільників

Глайдинг – це поєднання інтенсивного тре­нування і розваги. Суть глайдингу полягає в тому, до завдяки глайдам звичайні вправи із аеробіки та фітнесу за рахунок додаткового навантаження набувають нового змісту.

Переваги глайдингу:

- поліпшення координації рухів, тренування вестибулярного апарату, формування правильної постави і виправлення недоліків фігури;

- профілактика плоскостопості завдяки участ декількох групп м’язів, які не задіяні під час виконання звичайних вправ;

- підвищення витри­валості при виконанні вправ у середньому та ви­сокому темпі;

- незвичність занять, можливість додат­кового навантаження за допомогою ковзаю­чих рухів;

•              - відмінне задіяння глибинних м’язів, м’язів преса і спини.

Правильно вибравши траєкторію руху, можна виконувати вправи на будь-яку группу м’язів.

- простота тренажерів (дисків-глайдів) даєможливістьзайматися в домашніх умовах;

- практично повна відсутність протипоказань;

- можливість модифікувати вже відомі вправи, доповнивши їх дисками.

При проведенніглайдінг-гімнастикислідвиконуватиосновні правила:

-         діти одягнуті у зручний одяг;

-         перед заняттям із глайдами необхідно пересвідчитися, що поруч немає гострих та інших предметів, які можуть створити небезпекуд ітям;

-         починати роботу з простих вправ і поступово переходити до більш складних;

-         дотримуватися відповідного дозування вправ;

-         страхувати дітей і навчати їх самостраховці на заняттях з глайдами;

-         підбирати відповідну музику;

-         намагатися створити позитивний емоційний фон, бадьорий та радісний настрій.

СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ГЛАЙДІНГУ

Заняття з елементами глайдінг-гімнастики, як і всі інші заняття оздоровчого циклу, проходять у чистому провітреному приміщенні. Діти одягнені  легко, без взуття або в чешках.

За структурою руховий тренінг із глайдами нагадує традиційне фізкультурне заняття і поділяється на 3 частини: підготовчу, основну і заключну. У підготовчій частині відбувається настрій дітей на роботу.

Підготовча частина  зазвичай проводиться без слайдів з використанням різних видів ходьби, біту, музично-ритмічних рухів, які сприяють розігріву організму дитини та створюють позитивний емоцій­ний настрій.

Основна частина – це комплекс загальнорозвивальних вправ на глайдах. У основній частині фізичне навантаження чергується з відпочинком та розслабленням, проводяться ігри та ігрові вправи, що сприяють створенню радісної, емоційної атмосфери.

Основна час­тина обов’язково містить вправи, які виконують з різнихи вихідних положень. Такі впра­ви сприяють корекції постави, тренують силу та витривалість м’язів. Кількість вправ визначає вихователь, орі­єнтуючись на дітей своєї групи, враховуючи вік, розвиток рухових умінь і навичок, настрій, час проведення тощо.

Заключна частина  містить вправи на розслаблення м’язів спи­ни та загальну релаксацію. Крім рухливих та музичних ігор і ес­тафет, глайдінг-аеробіка містить вправи креативної гімнастики, що сприяє розвитку творчості, ініціативи та самовираження дошкіль­ників. А ще комплексиг глайдінг –аеробіки урізноманітнюються елементами окремих видів спорту, таких як: спортивна, художня та атлетична гімнастика, акробатичні вправи – перекати, стійки на містокто що.

Час проведення одного заняття з дітьми 3-4-х ро­ків – 15-20 хвилин, 4-5-ти років – до 30 хвилин; з дітьми 5-6-ти років – до 40 хвилин.