Ваш IP: 54.210.126.232
Сьгодні: 2024-03-28 16:15:11

Декілька важливих кроків, які допоможуть захистити себе та дітей від зараження респіраторними вірусами

Навчіть дітей правильно мити руки.

Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.

Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук.

Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота.

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаються, такі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, клавіатури комп’ютера, телефони і іграшки.

Чи видаляє мило і вода при очищенні респіраторні віруси, включаючи SARS-CoV-2?

Так, застосування мила і води дозволяє ефективно очистити поверхні.

Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів.

Чому це важливо?

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.

Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання.

Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою, коли вони кашляють або чхають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.

Чому це важливо?

Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.

Тримайте дітей вдома, якщо вони захворіли

(це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря).

Чому це важливо?

Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.

Тримайте хворих і здорових дітей окремо.

Уникайте контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1,5-2 м від хворих людей.

Чому це важливо?

Краплі, що містять віруси, можуть переміщатися не менше, ніж на 1-2 м, тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Як продезинфікувати харчові продукти з магазину?

Насамперед, у самому магазині:

Будьте в масці та одноразових рукавичках.

За можливості, не купуйте товари на вагу й неупакованими – купуйте в герметичних упаковках.

За можливості, не користуйтеся візками, кошиками, пакетами, які продаються на касі магазину. Натомість беріть із собою багаторазову торбинку, яку можна випрати після кожного походу до магазину.

Дотримуйтесь двометрової дистанції від інших покупців.

Не розплачуйтесь готівкою (за винятком випадку, коли у вас зібрана готівкою точна сума, яка не потребує здачі). Натомість платіть телефоном або карткою.

Якщо ви їздили за покупками на авто, протріть дезрозчином ділянки багажника або салону, де стояла торбинка з покупками.

Дезінфекція покупок удома

Розпакуйте сумку з покупками в коридорі. Не несіть нічого ані на кухонний стіл, на якому готують, ані на обідній стіл, за яким їдять.

Сумку негайно відкладіть на прання (можна одразу замочити з порошком). Якщо це дешевий поліетиленовий пакет з магазину – викиньте його в смітник.

Якщо упаковка товару абсолютно герметична – вимийте її під проточною водою (пляшки можна мити і з милом або содою). Якщо упаковка не герметична, викиньте одразу всі негерметичні упаковки, а товар перекладіть до своєї чистої тари.

Ретельно помийте руки.

Протріть місце розпакування дезрозчином.

За можливості, негайно винесіть сміттєвий пакет, що містить щойно викинуті упаковки від товарів з магазину. І помийте руки знову.

Дезінфекція курячих яєць

Обов’язково замочіть на 30 хвилин у 2 % розчині питної соди.

Потім промийте їх проточною холодною водою.

Дезінфекція хліба

Злегка пропечіть хліб у духовці.

Дезінфекція овочів і фруктів

Відмийте плоди теплою водою від бруду.

Та облийте їх окропом.

Бережіть себе та своїх рідних!